Szkło+palnik

Zajęcia prowadzi Barbara Idzikowska

Szkło+palnik

Odbywające sie we współpracy z OPP zajęcia Szkło+Palnik mają miejsce w Atelier Si, Pb... Barbary Idzikowskiej na Ruskiej 46c/2.

Można tu doświadczyć wielopostaciowości szkła i zdobyć moc przeobrażania go w ogniu. Zobaczyć, jak pod wpływem temperatury szkło zmienia kolor, następnie przybiera płynną konsystencję i tym samym zaprasza nas do współpracy… Współpracy, bo aby nad żywiołem szkła zapanować, należy najpierw zrozumieć i zaakceptować jego zmienną naturę…

Na warsztatach o indywidualnym charakterze poznajemy sposoby formowania i manipulowania szkłem przy pomocy palników gazowo-tlenowych. Pracujemy ze szkłem boro-krzemowym i sodowym, zarówno bezbarwnym jak kolorowym. Demonstracje, omawianie poszczególnych etapów pracy oraz ćwiczenia prowadzą do swobodnego operowania materiałem i narzędziami. Zakres możliwości realizacyjnych jest szeroki – od prostych koralików, które są jednym ze starszych przejawów działalności gatunku ludzkiego, przez elementy biżuterii i obiekty dekoracyjne, po formy wieloelementowe a nawet wielkoformatowe rzeźby. W planie są warsztaty wydmuchiwania szkła na palnikach.

Wszyscy są u nas mile widziani, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie i przekonania. Osoby, które szkła chcą dotknąć po raz pierwszy i te z doświadczeniem. Zapraszamy też profesjonalistów.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Cennik i plan zajęć

DZIEŃGODZINACENA
Wtorek15:00 - 20:00100 - 120
Środa15:00 - 20:00100 - 120
Czwartek9:00 - 14:00100 - 120

Lista materiałów

  • dopłaty za materiały
Barbara
Barbara Idzikowska

Artystka

Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła PWSSP we Wrocławiu, dziś ASP im. E. Gepperta.

Pracownię Atelier Si, Pb… stworzyła wraz z Eugeniuszem Getem Stankiewiczem na chwałę rysunku, szkła i współpracy artystów. Powstały tu między innymi wystawy dla Musée -Atelier du Verre de Sars-Poteries, we Francji; Museum für Modernes Glas w Coburgu, w Niemczech; Muzeum Architektury we Wrocławiu; Zakładu Narodowego im. Ossolińskich; Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz wielu innych galerii. Także instalacje w przestrzeni publicznej Wrocławia, jak witraż JPII w kościele św. Elżbiety, tablica ku czci Ronalda Reagana na Rondzie Reagana, instalacja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza, czy Wrocławskim Ratuszu. We współpracy z Anne Claude Jeitz, Alainem Calliste, Jakubem Lechem oraz studentami wrocławskiej ASP, w Atelier Si, Pb... powstała multidyscyplinarna instalacja „Oranżeria” będąca częścią ESK Wrocław 2016. Dziś odbywają się tu także zajęcia Szkło+Palnik we współpracy z OPP im. E Gepperta.

JAK DOTRZEĆ

Zajęcia odbywają się w Atelier Si, Pb... przy ul. Ruskiej 46 A/104, wejście C, z domofonem 2.